niedziela, 8 listopada 2015

Sposoby na jesienną chandrę


Kto już zdążył zatęsknić za tegoroczną letnią spiekotą? Niestety dni robią się krótsze, wieczory zaś się wydłużają. Za oknem pada deszcz, wieje wiatr, człowiek wychodzi na zewnątrz bo po prostu musi iść do pracy, czy zrobić zakupy. Jak tu przeżyć i nie zwariować?

Podstawa to nie dołować się tylko znaleźć sobie przyjemne zajęcie. Można też poprawić sobie humor innymi sposobami. Jakimi? Oto one.
Książka. Najlepiej wciągająca, nie macie pomysłu? Polecam tą ze zdjęcia, a jak wam mało to śmiało możecie sięgnąć po tomy powieści Anny Ficner - Ogonowskiej.


Ciepła herbata z cytryna, miodem i imbirem, doskonała na przeziębienia a także świetna na chłodne wieczory.


Grube skarpety. Jestem zmarzluchem. Mam wiecznie zimne stopy nawet leżąc pod kołdrą. Z ratunkiem przychodzą mi wełniane pytle.


Wieczorny klimat. Skoro za oknem ciemno robi się już po 17 to doskonała pora na świecowe nastroje. Kilka zapalonych płomyczków daje bajkowy urok. Słodycze. Nie ma nic lepszego jak coś słodkiego w gębie. Ze względu na swój stan zdrowia nie mogę pozwolić sobie na częste objadanie się cukrami, od czasu do czasu w bardzo małych ilościach pozwalam sobie na małe co nieco.


Ponad to można zająć się domowymi porządkami, w końcu do świąt zostało niewiele, a czas zleci szybko nim się obejrzymy. A jak nie chce się sprzątać to można włączyć dobry film, posłuchać swojej ulubionej muzyki lub też pograć w jakąś gierkę, osobiście uwielbiam gry escape, czyli ucieknij z pokoju za pomocą znalezionych przedmiotów.

3 komentarze:

  1. Jesień to chyba moja ulubiona pora roku, między innymi właśnie z wymienionych powodów. Jesienne wieczory mają niesamowity klimat, któremu dorównać mogą chyba tylko świąteczne wieczory pod koniec grudnia. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham grube skarpety i różnego rodzaju świeczuszki :D Jesiennym wieczorom przy świeczkach mówię zdecydowane TAK :D Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie tam jakoś raczej nie dopada jesienna chandra, lubię deszcz ;)

    OdpowiedzUsuń